7 листопада 2024 року студенти-американісти нашої кафедри, освітня програма «Американістика та Європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов» (4 курс бакалаврату) відвідали Музей української діаспори у м.Київ.
Екскурсія відбулася у рамках вивчення дисципліни «Історія української діаспори в США, Канаді та Латинській Америці», який викладає к.і.н., доцент Ольга Сухобокова. Організаторка екскурсії – доцентка Ольга Сухобокова.
Директорка Музею Ганна Лексіна провела змістовну і дуже цікаву екскурсію на основі інтерактивної постійної експозиції «Я вернусь до своєї Вітчизни», яка висвітлює історію формування та діяльності української діаспори в різних країнах на різних континентах від кінця ХІХ, коли почалася масова українська еміграція, до сьогодення. Студенти пригадали основні хвилі еміграції та їх особливості, а також ближче ознайомилися із низкою видатних представників діаспори, постаті яких ілюструють кожен з періодів історії нашої діаспори в Європі, Америці та Австралії, й унікальними експонатами Музею з різних куточків світу.
Завдяки екскурсії студенти унаочнили теоретичні знання з курсу «Історія української діаспори в США, Канаді та Латинській Америці», який вивчають зараз, а також пройденого минулоріч – «Американські митці українського походження» (доц.Ольга Сухобокова). Адже Музей української діаспори має оригінальні картини та скульптури, особисті речі митців, про яких студенти слухали лекції та чию творчість і життєві шляхи обговорювали на семінарах. Зокрема, неперевершених художників Олекси Булавицького та Віктора Цимбала, родини Кричевських, Петра Кравченка, Петра Капшученка та багатьох інших, платівки і видання, пов’язані з тріумфальним турне зі «Щедриком» Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця 1918 – початку 1920-х рр. Ще тут є цілі колекції, пов’язані з видатними діячами української діспори, як то Микола Плав’юк, останній Президент УНР в екзилі, один з керівників Світового Конгресу Українців, та Герой Майдану і сучасної російсько-української війни американець українського походження Маркіян Паславський, який загинув під Іловайськом у 2014 році.