Archive for Березень, 2024

Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 20 - 2024 Коментарі Вимкнено до Програма всеукраїнської наукової конференції “Історія міжнародних відносин ХІХ – ХХІ століть” (до 190-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка і 100-річчя від дня народження доктора історичних наук, професора Анатолія Костянтиновича Мартиненка)

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися із програмою всеукраїнської наукової конференції “Історія міжнародних відносин ХІХ – ХХІ століть” (до 190-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка і 100-річчя від дня народження доктора історичних наук, професора Анатолія Костянтиновича Мартиненка) Завантажити програму можна за посиланням.

Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 20 - 2024 Коментарі Вимкнено до Кафедра виступила співорганізатором круглого стіл «УКРАЇНА У ГЕОСТРАТЕГІЇ ТА ГЕОПОЛІТИЦІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ» на базі Медіацентру ГДІП 15 березня 2024 р.

Основними спікерами стали: – Олег Машевський, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ ім. Т. Шевченка, професор, доктор історичних наук. – Вадим Пристайко, Міністр закордонних справ України (2019–2020 рр.), Надзвичайний та Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії (2020–2023 рр.). -Володимир Огризко, Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), Надзвичайний та Повноважний Посол. – Гай-Нижник Павло, доктор історичних наук, президент ГО Українська академія геополітики та геостратегії. До активної дискусії доєднались також Ігор Турянський, Сергій Толстов, Єгор Брайлян, Едуард Кузьменко, Наталія Шевченко, Вікторія Пількевич та інші. У заході взяли участь студенти освітніх програм Американістика та Європейські  [ Read More ]

Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 18 - 2024 Коментарі Вимкнено до Кафедра взяла участь у організації та проведенні наукової конференції “Довге XIX століття в історії України”

Кафедра взяла участь у організації та проведенні наукової конференції “Довге XIX століття в історії України”, зокрема секції “Українські землі на міжнародній арені”. На відкритті конференції виступив із вступним словом завідувач кафедри професор Олег Машевський Дякуємо за активну участь в організації конференції студентці кафедри та освітньої програми Американістика та Європейські студії в КНУ імені Тараса Шевченка СОФІЇ ЧЕРНИШОВІЙ!

Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 11 - 2024 Коментарі Вимкнено до Кафедра взяла участь у відкритті виставки “Прийшли, заспівали, перемогли. 1923-2023”, присвяченої століттю південноамериканських гастролей Української республіканської капели на чолі з Олександром КошицемКафедра взяла участь у відкритті виставки

Кафедра взяла участь у відкритті виставки “Прийшли, заспівали, перемогли. 1923-2023”, присвяченої століттю південноамериканських гастролей Української республіканської капели на чолі з Олександром Кошицем у мистецькому салоні Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Виставковий проєкт було організовано командою Leontovych Institute на чолі з науковою співробітницею Інститут археографії НАН України, дослідницею культурної дипломатії УНР Тіною Пересунько. Як представник кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн на відкритті виступив її завідувач професор Олег Машевський.

Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 7 - 2024 Коментарі Вимкнено до Міжнародна наукова конференція «США: політика, суспільство, культура – 2024, присвячена 190-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка» 29 лютого 2024 року

29 лютого кафедра на історичному факультеті відбулась міжнародна наукова конференція «США: політика, суспільство, культура – 2024, присвячена 190-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка», організована кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн разом з Програмою iменi Фулбрайта в Українi й Представництвом Інституту міжнародної освіти у Києві. Це вже третя наукова конференція «США: політика, суспільство і культура». Вперше вона була організована у січні 2022 р. і з того часу стала щорічною. Цього року вона вперше була міжнародною. У конференції взяли участь представники різних університетів і наукових установ України, Нідерландів, Польщі, Словаччини і США, науковці й викладачі університетів, аспіранти і студенти.   Робота конференції розпочалася з  [ Read More ]