25 жовтня 2024 р. відбувся третій науковий семінар «Крим у координатах історії». Модератор семінару доцент Олег КУПЧИК проінформував, що семінар організовано Кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн на підтримку дипломатичної ініціативи України «Кримська платформа». Семінар підготовлено в межах розвитку бакалаврських освітніх програм «Сходознавство» та «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)». Співорганізатором заходу виступив Центр прикладних історичних досліджень.
Із вітальним словом до учасників наукового семінару звернувся в.о. декана історичного факультету д. і. н. Тарас ПШЕНИЧНИЙ. Він наголосив про геополітичне значення Криму, важливість дослідження і вивчення його минулого й сьогодення, а також спростування російських міфів і наративів, які стосуються історії українського півострова.
У вступному слові зав. кафедри нової та новітньої історії професор Олег МАШЕВСЬКИЙнаголосив на важливості «не лише пам’ятати, що Крим є невід’ємною частиною України, але постійно докладати зусиль, зокрема і науковцям, щоб цей вкрадений Москвою український півострів постійно перебував у фокусі уваги як української громадськості, так і світової спільноти». Олег Петрович слушно згадав працю на цій ниві молодого, але вже відомого українського дослідника історії Криму Павла Сацького (на жаль передчасно пішов з життя), який ще на першому науковому семінарі «Крим у координатах історії» у 2021 році наголосив, що «надія і навіть впевненість у поверненні Криму нашій державі буде до того часу, доки він залишатиметься у наших серцях, у нашій праці. Адже Росія саме на те і розраховує, що українська спільнота змириться із анексією українського півострова, що дасть можливість поступово легімітизувати це і на міжнародному рівні».
Опісля офіційної частини відкриття семінар надалі продовжив роботу у складі двох секцій, а саме «Крим у європейській/світовій історії» та «Крим в українській історії». Примітно, що цього разу основну частку учасників семінару склали молоді науковці, а саме студенти та аспіранти.
Водночас важливо, що за результатами роботи семінару буде підготовлено третій збірник матеріалів «Крим у координатах історії».