Posted by Oleg Mashevskyi On Листопад - 30 - 2023 Коментарі Вимкнено до ІІ міжнародна конференція “Україна- Латинська Америка: виклики та перспективи глобального партнерства”

Завантажити програму конференції

ІІ міжнар. конференція “Україна- Латинська Америка: виклики та перспективи глобального партнерства”, присвячена пам’яті Ю.Кнорозова та спрямована на відзначення 190-річчя КНУ імені Тараса Шевченка відбулася 24-25 листопада на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету КНУ.
Юрій Кнорозов – видатний український науковець, уродженець Харкова, який розшифрував писемність майя та вважається національним героєм Мексики і Гватемали. Вперше конференція відбулась минулого року з нагоди 100-річчя визначного історика і відтоді стала доброю традицією для розвитку латиноамериканістики, містком для налагодження діалогу між Україною та країнами Латинської Америки.


У відкритті дводенного заходу взяли участь ректор КНУ ім.Т.Шевченка Володимир Бугров та завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн проф. Олег Машевський, які розповіли про роль освітньої дипломатії та академічної співпраці з країнами регіону та роль. Надзвичайний і повноважний посол України в Перу, Колумбії та Еквадорі Юрій Полюхович перебуваючи на момент підключення з візитом на інавгурації президента Еквадора Нобоа зазначив, що підтримка України в країнах Еквадору, Перу та Колумбії буде далі збільшуватись, проте для успішного розвитку відносин є важливим посилення дипломатичних місій України в регіоні, а також проведення таких заходів як дана конференція.


Пленарне засідання було присвячене питанням підтримки України країнами Латинської Америки у протидії російському вторгненні. Народний депутат України, Святослав Юраш, поділився аспектами міжпарламентської активізації відносин з Бразилією. Засновник ініціативи #AguantaUcrania Серхіо Харамійо, розповів про поширення української підтримки серед громадського суспільства, а спецпредставник МЗС з питань Латинської Америки Руслан Спірін – про формування української стратегії відносин з Латинською Америкою.


На панельній дискусії “Роль діаспори у посиленні українського впливу в регіоні” зібрались представники діаспорянських організацій з Мексики, Аргентини, Бразилії та інших країн для обговорення спільних викликів та обміну досвідом у контексті своєї діяльності. Радниця МЗС Гватемали Вікторія Яницька зазначила, що навіть невеликі групи діаспорян можуть зіграти важливу роль у протидії російській пропаганді на місцях.


На панелі присвяченій культурно-цивілізаційному потенціалу регіону учасники поділились думками та власним професійним досвідом у контексті культурного співробітництва. Засновниці видавництва “Компác”, Анабель Рамірес та Марина Марчук, розповіли про активну співпрацю з провідники письменниками країн регіону та роль літератури у пошуку спільних сенсів між нашими країнами. Оскар Слущенко з “Українського інститут” поділився міркуваннями, які соціально-культурні феномени резонують в суспільствах Латинської Америки та України. Також були виокреслені основні містки для активізації культурної дипломатії та м’якої сили України в країнах Латинської Америки, в т.ч. через культурно-історичну спадщину та мистецтво.


В секції “Актуальні питання історії та сучасності країн регіону” учасники обговорили перспективи демократизації Венесуели та Куби, інтеграційні процеси в регіоні та геополітичні позиції Латинської Америки в сучасній системі міжнародних відносин.


Організаторами заходу була кафедра Нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (освітня програма «Американістика та європейські студії»), а також Центр латиноамериканських та іберійських студій «Casa iberoamericana, Рада зовнішньої політики «Українська Призма» (у співпраці з фондом «Відродження»), Посольство України в Республіці Перу та студентський освітньо-науковий проєкт «Wind of changes UA”.
За результатами конференції буде опубліковано електронний збірник наукових праць.

Американістика та Європейські студії в КНУ імені Тараса Шевченка

Центр латиноамериканських та іберійських студій “Casa Iberoamericana”

“Підтримка України країнами Латинської Америки в протидії російській агресії”: пленарне засідання.
Секція 1. “Відносини України з державами Латинської Америки”
Секція 2. “Історико-культурна спадщина Латинської Америки”
Секція 3. “Актуальні проблеми історії країн Латинської Америки”
Секція 4 “Українська діаспора в Латинській Америці”. Роль діаспори у посиленні впливу в регіоні.

Comments are closed.