Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 1 - 2021 Коментарі Вимкнено до Американська історія та політика: презентація журналу

останній випуск АІП

15 січня 2021 року кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка провела онлайн-презентацію наукового журналу університету «Американська історія та політика», що видається на базі кафедри за підтримки Української асоціації американістики.

Організатори презентації: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Олег Петрович Машевський та кандидати історичних наук, доценти кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Ольга Олегівна Сухобокова та Макар Анатолійович Таран, голова Української асоціації американістики.

Увага під час онлайн-презентації була сфокусована на п’ятилітній історії «Американської історії та політики». За цей час вийшло 10 номерів журналу у друкованому та електронному форматі. Тематика журналу охоплює різні проблеми історії США, Канади, країн Латинської Америки, Карибського басейну, їхньої зовнішньої та внутрішньої політики, зокрема відносин з Україною та європейськими країнами, міжамериканських відносин, етнокультурних та соціальних процесів в регіоні, а також на глобальному рівні за участі американських країн.

«Американська історії та політики» завоювала авторитет у колі фахівців-американістів в Україні та за кордоном і зайняла лідерські позиції як провідний науковий часопис з американістики в Україні. В 2019 році журнал увійшов до ТОП-10 найкращих та найбільш цитованих наукових журналів України з історичних наук за рейтингом OUCI. Він входить до переліку фахових видань України (категорія «Б»), в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук за спеціальністю «історичні науки», а також індексується у міжнародних наукометричних базах, зокрема «Index Copernicus» та «Google Scholar».

презентація АІП

Значна кількість учасників презентації – близько 60 осіб з різних міст України (Київ, Суми, Миколаїв, Харків, Одеса та ін.) та зарубіжжя – засвідчила інтерес до видання та американських студій в Україні в цілому. Участь у ній взяли редактори, засновники і видавці журналу, а також його рецензенти, автори, читачі та майбутні американісти – студенти освітньої програми «Американістика та європейські студії». З основними виступами до учасників заходу звернулися керівники редколегії журналу: ініціатор видання журналу, заступник голови редколегії, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ д.і.н., проф. Олег Машевський, очільник «Української асоціації американістики»  та заступник голови редколегії, к.і.н., доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ Макар Таран, відповідальний секретар к.і.н., доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ Ольга  Сухобокова, технічний секретар, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків к.і.н. Андрій Коваль, голова редколегії к.і.н., старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Тетяна Перга, члени редколегії – викладачі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ д.і.н., проф. Наталія Городня та доц. Тарас Грищенко. Активну участь в обговоренні узяли провідні автори журналу – американісти і канадознавці завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту всесвітньої історії НАН України к.і.н., доцент Сергій Толстов, к.і.н., доцентКиївського університету імені Бориса ГрінченкаМарина Безсонова та інші. Під час презентації згадали історію становлення і роль журналу «Американська історія та політика» в контексті розвитку американістики в КНУ імені Тараса Шевченка та Україні в цілому; особливості журналу, що роблять його унікальним фаховим виданням з історичних і політичних наук; принципи роботи редакції та вимоги до матеріалів, познайомилися із сайтом видання та його сторінкою у facebook , дали низку корисних порад американістам-початківцям. Тож захід був пізнавальним і цікавим для широкого кола студентів та вже досвідчених фахівців.

Переглянути відеозапис презентації журналу «Американська історія та політика» можна на ютуб-каналі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ:

Comments are closed.