Posted by Administrator On Березень - 21 - 2016 0 Comment

17 березня 2016 р. на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна наукова конференція «Україна і США: досвід та перспективи співпраці (присвячена пам’яті професора Б. М. Гончара)». Учасниками конференції стали провідні українські американісти: науковці,аспіранти, представники дипломатичних відомств, вищих навчальних закладів та наукових установ.

Співорганізаторами заходу виступили Дипломатична академія при МЗС України та Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України». Учасниками конференції стали провідні українські американісти: науковці,аспіранти, представники дипломатичних відомств, вищих навчальних закладів та наукових установ.

Пленарне засідання розпочалось о 12.00 в аудиторії 329 Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Відкрив конференцію головуючий – завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн проф. Олег Петрович Машевський. Побажавши всім учасникам конференції плідної співпраці та продуктивних обмінів думками, він передав слово проректору з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка проф. Мартинюку Віктору Семеновичу.

Проф. В. С. Мартинюк від імені керівництва університету та ректора академіка Леоніда Васильовича Губерського особисто підкреслив важливість для сучасної України проведення подібних заходів та висловив наміри і в майбутньому всебічно підтримувати подальші наукові ініціативи історичного факультету, зокрема й кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн.

Закономірно, що велика увага приділялась постаті проф. Б. М. Гончара, в минулому завідувача кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, який 22 березня 2015 р. відійшов у інший світ. Гості, які знали його особисто, зосереджували увагу на його надзвичайних людських якостях та талантові дослідника-американіста, який створив на факультеті потужну школу американістів.

Далі із вітальним словом виступив директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» проф. Андрій Іванович Кудряченко, акцентуючи увагу на необхідності інтенсивного розвитку українсько-американських відносин в умовах російської агресії проти України.

Також від імені співорганізатора висловив гучну промову, присвячену більшою мірою пам’яті професора Б. М. Гончара, в. о. ректора Дипакадемії при МЗС України В’ячеслав Григорович Ціватий.

Крім науковців, на пленарному засіданні конференції виступили й представники дипломатичних відомств – аташе з питань культури Посольства США Шері Бистрянські та начальник відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України Микола Миколайович Кулініч.

У вітальному слові гостей заходу прозвучали цікаві ідеї щодо співпраці України з США в цілому та історичного факультету зокрема. Наприклад, з вуст М. М. Кулініча пролунало запрошення до студентів пройти стажування у відділі США та Канади МЗУ.

Громадські організації, які сприяють науковим обмінам між Україною та США, були представлені у виступі директора Американських Рад з міжнародної освіти в Україні Яреми Бачинського.

Однією з найбільш глибоких промов на пленарному засіданні конференції стала доповідь першого Надзвичайного та Повноважного Посла України в США (1992-1994) Олега Григоровича Білоруса, присвячена імперативам стратегічного партнерства нашої держави з США в умовах глобальних потрясінь.

На пленарному засіданні проф. Олег Петрович Машевський виголосив слово пам’яті про Бориса Михайловича Гончара як вченого та педагога, яке завершилось мультимедійною презентацією сторінок життя вченого-американіста.

У фіналі вступної частини конференції було проведено презентацію програми Фулбрайта, яка надає велику кількість можливостей для студентів та аспірантів.

У результаті, високий рівень організації пленарного засідання Міжнародної наукової конференції «Україна і США: досвід та перспективи співпраці» задав тон на подальшу продуктивну роботу всієї конференції, яка отримала прихильні відгуки серед науковців, представників дипломатичних відомств, вищих навчальних закладів, наукових установ та громадських організацій.

Після невеликої перерви відбулися засідання по секціях, де учасники мали змогу виступити та обговорити важливі питання історії відносин США та України та перспективи співпраці цих країн у майбутньому.

  Роботу секцій конференції було організовано за напрямами:

  1. Українсько-американські відносини: історія, сучасний стан та перспективи.
  2. Зовнішня політика США: глобальні та регіональні аспекти.
  3. Сучасне американське суспільство.
  4. Українська діаспора у країнах Америки
  5. Актуальні проблеми нової та новітньої історії   зарубіжних країн

Загалом конференція пройшла досить продуктивно. Ось враження Тимофія Степанюка, студента І курсу спеціалізації «американістика та європейські студії»  http://for.history.univ.kiev.ua/?p=677 : «Було сказано та обговорено багато важливих для України речей в контексті американсько-українських відносин та зовнішньої політики обох країн в цілому. Безумовно, результати конференції підуть на користь розуміння історичних взаємин наших держав, а також позитивно вплинуть на подальшу західну інтеграцію України»

 

Пропонуємо ФОТОЗВІТ про пленарне засідання конференції (прес-центру, С. Гвоздкова, Є. Зіви): https://www.facebook.com/media/set/?set=a.463368443866475.1073741839.366196103583710&type=3

 

https://vk.com/americaeuropaknu