Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 19 - 2025 Коментарі Вимкнено до Зустріч із журналістами та ведучими Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України», редакції «UATV Español» та «The Gaze»

На запрошення кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн та Центру латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana» 18 березня 2025 року на Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка завітали журналісти та ведучі Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України», редакції «UATV Español» та «The Gaze»: Хав’єр Доносо (керівник іспанської редакції), Дарина Ткаченко (керівниця проєктів іспанської редакції), Дарина Гнатюк та Аніта Моргун (редакторки іспанської редакції та ведучі), Анастасія Бикова (редакторка проєкту англійської редакції «The Gaze»). 

Гості провели зі студентами ОП «Американістика та європейські студії» інтерактивний семінар «Інструменти формування іміджу України в іншомовних аудиторіях. Інформаційна боротьба» та розповіли про особливості медійних продуктів своїх редакцій, про інструменти роботи із цільовими аудиторіями, зокрема в країнах Латинської Америки та Карибського басейну. Окрему увагу журналісти приділили аналізу основних наративів, які поширює російська пропаганда серед латиноамериканців, та розпізнаванню фейкової інформації, особливо під час роботи із соцмережами. 

До зустрічі відеозв’язком доєдналися учасники латиноамериканського гурту ЛОС ЯНКОВЕРС (Ісамар та Янко), які популяризують українську музичну культуру в іспаномовному середовищі, як наші активні представники культурної дипломатії. 

Коментуючи зустріч, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн проф. Олег Машевський  наголосив, що це вже другий захід, який проводить кафедра в рамках заходів із протидії російській пропаганді, дезінформації та фальсифікації історії, де у фокусі уваги є саме регіон Латинської Америки та Карибського басейну. Він нагадав, що у лютому цього року за участю Спецпредставника МЗС по Латинській Америці  Р. Спіріна було проведено інтерактивний семінар із аналізом інструментів російського медійного впливу в цьому регіоні. Тоді учасники заходу провели «мозковий штурм», під час якого шукали підходи щодо протидії російським наративам. «Це дуже важлива робота, яку ми проводимо серед студентів», – наголосив проф. О. Машевський, – «адже саме молодь є активною частиною суспільства, активними користувачами соцмереж, отже, саме зараз потенціал наших студентів слід залучати для інформаційної протидії російському агресору». 

Організаторка зустрічі, керівниця Центру латиноамериканських та іберійських студій «CasaIberoamericana», доцентка Наталія Шевченко підкреслила важливість професійної підготовки майбутніх істориків-латиноамериканістів, які на запрошення журналістів незабаром візьмуть участь у  підготовці контенту для програм, які транслюватимуться на латиноамериканську цільову аудиторію.

Comments are closed.