
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся відеоміст «Україна – Бразилія: голоси молоді крізь війну». Це спільна ініціатива студентів історичного факультету нашого університету та студентів факультету міжнародних відносин Університету м. Сальвадор (UNIFACS), Бразилія.
Організаторами заходу із нашого боку виступили кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн та Центр латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana» (керівниця – доцент Наталія ШЕВЧЕНКО).
У заході узяли участь дипломат Посольства Бразилії в Україні Сíсеро Тобíас де Олівейра Фрейтас та перший секретар із консульських питань Посольства України у Бразилії Георгій Ерман та журналісти і редактори португальської, іспанської та англійської редакцій Мультимедійної платформи іномовлення України (UA TV).
Нинішній захід став вже другим із серії заходів, які цьогоріч проводять на історичному факультеті в рамках відзначення 30-й річниці першого державного візиту в історії незалежної України до Бразилії, який у 1995 році здійснив президент Л. Кучма, та відкриття дипломатичних місій обох країн, які також розпочали свою роботу 30 років тому.






Як зазначила у своєму вітальному слові проректорка із міжнародного співробітництва Ксенія Смирнова, для КНУ імені Тараса Шевченка цей захід теж став символічним, адже це не тільки можливість вперше провести діалог між студентською молоддю обох країн, але й перспектива на подальшу активізацію міжнародної співпраці між нашими університетами. Значущою назвала нинішню подію координаторка академічної програми Університету Сальвадору Фабіана Франса. На пошуку шляхів посилення співпраці із бразильськими вищими навчальними закладами в межах освітньої та наукової дипломатії, як одному із пріоритетів діяльності Посольства України у Бразилії, наголосив у своєму виступі наш дипломат Георгій Ерман.
Назва нинішнього заходу є дуже символічною, адже в сучасних світових реаліях голоси молоді все ж мають бути почутими, адже саме від молодого покоління залежить наше майбутнє, мир та безпека. Як зазначала одна із бразильських учасниць відеомосту, хоча в Бразилії і немає війни, утім, тамтешня молодь не почуває себе у безпеці на вулицях великих міст чи у громадському транспорті, їх хвилює соціальна нерівність, пошук роботи та рівень злочинності.
Цікаво було почути про ті стереотипи, які склалися у молодого покоління бразильців про Україну. На жаль, перші їхні асоціації пов’язані із катастрофою, війною та голодом, далі у переліку йшли: Європа, архітектура, слов’яни, природні багатства та Чорнобиль. Узявши слово, дипломат Посольства Бразилії зазначив, що деякі аспекти життя в Україні дещо кращі, ніж у Бразилії. У зв’язку із цим досить актуальною є піднята бразильськими студентами тема, яку інформацію про Україну варто знати іноземцям. Із цього приводу між учасниками відбувся жвавий обмін думками.





Також гостру емоційну реакцію у бразильської сторони викликали відео, підготовлені студентами та викладачами історичного факультету, які ілюструють як довоєнні миттєвості життя студентства, зокрема, підготовку до Чемпіонату із футболу Євро-2012 (для бразильської сторони футбол – це особлива тема), так і реалії військового часу, зокрема, ракетну атаку російського агресора по центру нашої столиці, в результаті якої постраждав Червоний корпус КНУ та корпус Інституту філології. За зізнанням бразильської молоді, вони не знали, що українські університети зазнають російських ракетних атак, адже на цьому їхні медіа не акцентують увагу.
Також їх вразили слова завідувача кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, проф. Олега Машевського, який у своєму вступному слові наголосив, що нині багато студентів та співробітників нашого університету, зокрема, і декан історичного факультету, залишили навчання та викладацьку роботу і захищають суверенітет нашої держави у лавах Збройних Сил України.
Як запевнили організатори першого українсько-бразильського студентського відеомосту, це лише перший крок для нашої співпраці, і у подальшому є намір наповнювати її освітніми та науковими проєктами.





25 березня 2025 року
КНУ імені Тараса Шевченка
Universidade Salvador (UNIFACS) /Університет м. Сальвадор/, Бразилія (відеозв’язком)
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
СМИРНОВА Ксенія Володимирівна
Проректорка із науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво), КНУ імені Тараса Шевченка
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
Сісеро Тобíас де Олівейра Фрейтас
Тимчасово в. о. Посла, Посольство Бразилії в Україні
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
ЕРМАН Георгій
Перший секретар із консульських питань, Посольство України у Бразилії
ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЇ
КНУ імені Тараса Шевченка (Україна)
Universidade Salvador (UNIFACS) /Університет м. Сальвадор/, Бразилія
ОСНОВНА ЧАСТИНА. Блок 1.
ФЕЧКО Іван
Модератор, аспірант, Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка
ВИНОКУРОВ Артем
Модератор, студент, факультет Міжнародних відносин, Університет м. Сальвадор, Бразилія / Universidade Salvador (UNIFACS)
ОСНОВНА ЧАСТИНА. Блок 2.
ФЕЧКО Іван
Модератор, аспірант, Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка
ВИНОКУРОВ Артем
Модератор, студент, факультет Міжнародних відносин, Університет м. Сальвадор, Бразилія / Universidade Salvador (UNIFACS)
ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО
МАШЕВСЬКИЙ Олег Петрович
професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, Історичний факультет, КНУ імені Тараса Шевченка
Послідовний переклад:
із португальської на українську
Анастасія КАШУБА /студентка, КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут філології/
із української на португальську
Артем ВИНОКУРОВ, студент, факультет Міжнародних відносин, Університет м. Сальвадор, Бразилія /estudante de Relações Internacionais na Universidade Salvador/
Відеозаписи зустрічі:
Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ ім. Т. Шевченка
Американістика та Європейські студії в КНУ імені Тараса Шевченка
Faculty of History Taras Shevchenko National University of Kyiv – офіційна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Дякуємо за світлини Юрій Бочан