Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 27 - 2025 Коментарі Вимкнено до Лекція на тему «Бразилія та Південна Америка у глобальній системі міжнародних відносин» від нашого гостя Віченте Ферраре (Університет Сан-Пауло, Бразилія).

26 лютого 2024 року на Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка завітав гість і – Віченте Ферраре (Університет Сан-Пауло, Бразилія). Він прочитав для студентів IV курсу ОП «Американістика та європейські студії» лекцію на тему: «Бразилія та Південна Америка у глобальній системі міжнародних відносин». У своєму виступі гість окреслив основні віхи історичного розвитку Бразилії та нинішні основні тенденції розвитку, зупинився на формуванні кордонів країни та спробував пояснити  ностальгійні настрої серед частини населення щодо т. зв. «сильної руки» часів правління військових у ХХ ст.  Основну увагу В. Ферраре приділив питанням регіонального лідерства Бразилії та її глобальним амбіціям, позиціям у міжнародних організаціях, та прагненням розбудови багатополярної системи міжнародних відносин, реформуванню ООН тощо. Під час сесії «запитань-відповідей» учасники заходу піднімали питання щодо позиції Бразилії стосовно російської агресії проти України та перспективних шляхів поглиблення нашої двосторонньої співпраці. 

Під час короткої зустрічі із керівництвом факультету йшлося про можливості започаткування співробітництва із Університетом Сан-Пауло, де на громадських засадах діє група дослідників, які цікавляться вивченням України. Упродовж короткої екскурсії по Червовому корпусу університету гостю розповіли про наш навчальний заклад, віхи його становлення та нинішні реалії. Особливий інтерес у нього викликала історія про перебування у стінах Університету Святого Володимира у ХІХ ст. бразильського імператора Педру ІІ та його вплив на створення довкола нашого закладу знаменитого нині парку, який нині носить ім’я Тараса Шевченка. 

Організацією заходу опікувалася кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн та Центр латиноамериканських та іберійських студій «Casa Iberoamericana». Висловлюємо також щиру подяку аспіранту кафедри світового українства Іван Фечко, співробітниці Центру комунікацій КНУ Тетяна Василик,  нашій колезі із Ucrania Resiliente Інга Вишневська та креативній студентці Софія Чернишова. 

Comments are closed.