Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 24 - 2025 Коментарі Вимкнено до Круглий стіл «Російські інструменти «м’якої сили» в регіоні ЛАКБ та способи протидії їм»

21 лютого 2025 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка було проведено круглий стіл «Російські інструменти «м’якої сили» в регіоні ЛАКБ та способи протидії їм». У заході взяли участь Спеціальний представник України з питань Латинської Америки та Карибського басейну, Посол із особливих доручень МЗС України, Посол України у Мексиці (2012 – 2021) пан Руслан Спірін та доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка, експертка-латиноамериканістка Ради зовнішньої політики «Українська призма» Наталія Шевченко. Модерував захід проф. Олег Машевський, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка, експерт «Української Асоціації Американістики». Партнерами проведеного заходу стали Центр латиноамериканських та іберійських студій CasaIberoamericana Історичного факультету та Українська Асоціація Американістики (УАА). 

У своїх виступах спікери зупинилися на особливостях російської пропаганди в регіоні ЛАКБ, її цільовій авдиторії та способах візуалізації головних наративів, а Р. Спірін поділився своїми спостереженнями  про формування антиукраїнської позиції у середовищі російських дипломатів, які працювали з регіоном ЛАКБ, до початку російської агресії проти України у 2014 році. Особливість заходу полягала у проведенні «мозкового штурму» із учасниками, мета якого полягала у виробленні рекомендацій щодо способів протидії російській пропагандистській машині в латиноамериканському регіоні, та її головним наративам. У цьому форматі заходу взяли участь студенти IV курсу ОП «Американістика та європейські студії», які і поділилися своїми креативними ідеями. 

Актуальність подібних заходів є очевидною та має охоплювати різні регіони світу та цільові країни, адже російська пропаганда становить національну загрозу для різних держав та для глобальної безпеки.

Comments are closed.