Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 10 - 2025 Коментарі Вимкнено до Завідувач нашої кафедри професор Олег Машевський та доцент Олег Купчик взяли участь в зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні

🇺🇦🇹🇷Завідувач нашої кафедри професор Олег Машевський та доцент Олег Купчик взяли участь в зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні під час його візиту до Університету 4 лютого 2025 р.

Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Мустафа Левент Більген та його донька Іділь Більген, яка неодноразово публічно заявляла про свою підтримку України, відвідали Шевченків університет 4 лютого і поспілкувалися з керівництвом університету на чолі із Ректором професором Володимиром Бугровим, представниками Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ ім. Т. Шевченка та студентами-тюркологами Інституту філології КНУ.

Зауважимо, що тюркологія вивчається в КНУ в межах різних освітніх програм, зокрема “СХОДОЗНАВСТВО” на Історичному факультеті (в.о. гаранта – асистент Віталій Люлька). При нашій кафедрі плідно працює Центр досліджень історії турецького та кримськотатарського народів, який очолює доцент Олег Купчик.

Наш Університет давно співпрацює з Посольством Турецької республіки та турецькими державними структурами, зокрема Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА). Саме за її підтримки за активної участі нашої кафедри було створено мультимедійну аудиторію «Турецький світ», де працює згаданий Центр досліджень історії турецького та кримськотатарського народів та проводяться заняття, презентації, конференції та круглі столи.

Вивчення історії та культури Туреччини, опанування турецької мови поряд із загальною фаховою підготовкою створюють гарні перспективи як для наших випускників, так і для поглиблення українсько-турецької співпраці в різних сферах. Так, наші випускники працюють і в бізнес-секторі, і на освітній, науковій та дипломатичній нивах.

Як наголосив під час зустрічі завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Історичного факультету Олег Машевський, “на Історичному факультеті особлива увага надається напряму історичного сходознавства із поглибленим вивченням східних мов, зокрема турецької. І відповідна освітня програма має чималий попит серед вступників Університету. Туреччина залишається нашим стратегічним партнером, підтримуючи територіальну цілісність України. Турецький бізнес продовжує активно працювати в країні навіть після широкомасштабного вторгнення, й, очевидно, Туреччина буде одним із головних партнерів під час повоєнної відбудови. Тож знання турецької мови відкриває перед студентами додаткові можливості для працевлаштування”

Керівник Центру досліджень турецького та кримськотатарського народів Історичного факультету КНУ Олег Купчик акцентував увагу на перспективах співпраці з турецькою стороною в науково-дослідницькому та освітньому напрямках: “Сподіваємося, що завершення війни на справедливих умовах дозволить активізувати співпрацю з Посольством Туреччини. Діяльність Центру має на меті зміцнювати міжнародну комунікацію через культуру, освіту на науку. Так, ми зацікавлені в організації традиційної Міжнародної науково-практичної конференції «Туреччина – Україна», у якій науковці КНУ завжди брали активну участь. Адже конференція – це не лише доповіді та промови, а й майданчик для діалогу. Цьогоріч ми плануємо провести Літню школу кримськотатарських студій, орієнтовану на студентську молодь. Врешті-решт нам потрібно відновити можливість стажування наших студентів – істориків-тюркологів – у турецьких університетах. Маємо великі сподівання, що у цих напрямах буде змога працювати з Посольством Турецької республіки».

Нині діють угоди про співпрацю з 19-ма турецькими університетами. Із 7-ма університетами Туреччини триває плідне співробітництво в межах програми Євросоюзу Erasmus+.

Також в ході зустрічі сторони підтвердили готовність до продовження співпраці та виокремили як перспективні напрямами наступні:

– запровадження програми подвійного дипломування в галузі україністики;

-створення магістерської програми з дослідження тюркських мов України (кримськотатарська, урумська, караїмська);

-відкриття спільних сертифікатних курсів підвищення кваліфікації (викладання тюркських мов як іноземних, турецької літератури, методики викладання тюркських мов);

-можливе відновлення програми академічної мобільності Mevlana і загалом посилення обміну студентами;

-реалізація спільних наукових досліджень, наукових заходів тощо.

Своєю чергою, це відкриє й нові можливості для студентів освітньої програми “СХОДОЗНАВСТВО” та діяльності Центру досліджень турецького та кримськотатарського народів Історичного факультету КНУ.

У даному дописі використано матеріали Центру комунікацій КНУ, https://knu.ua/news/13490

Сходознавство – історичний факультет КНУ імені Т. Шевченка

Comments are closed.