У лекції «Актуальні питання двосторонніх відносин України й Канади» пані Наталка Цмоць насамперед репрезентувала офіційну позицію Оттави в нинішній складний для України час і в довгостроковій перспективі.
Канада залишається союзником і другом України, підтримуючи українську Формулу миру. Нещодавно анонсовано нові пакети військової та гуманітарної допомоги, запроваджуються додаткові обмежувальні заходи стосовно рф. Як співголова Міжнародної коаліції за повернення українських дітей Канада продовжує працювати, аби тисячі примусово депортованих росією маленьких українців змогли ступити на рідну землю.
Пані Посол підкреслила, що після початку широкомасштабного вторгнення рф багато українців знайшли прихисток у Канаді, подібно до перших українських іммігрантів, які сто років тому прибули сюди в пошуках кращого життя та політичного притулку. Українська діаспора в Канаді є однією з найбільших та найстаріших в країні, демонструючи приклад того, як різноманітні культури можуть збагачувати одна одну.
За словами Наталки Цмоць, вона пишається своїм українським корінням і готова більше дізнаватися про нього.
З моменту здобуття Україною незалежності й до 2023 року, коли Цмоць була призначена новим Послом Канади в Україні, пані Наталка уже працювала з різними місіями в Києві. Приємно бачити, зауважила пані Посол, як розвивається тут демократія, як згуртувалася країна перед лицем загрози. Вона захоплена силою духу, сміливістю та духовністю українського народу. А ще – багатогранними талантами українців.
Після лекції студенти та курсанти КНУ долучилися до дискусії стосовно майбутнього України, її міжнародної підтримки, очікуваних реформ тощо.
Едуард Кузьменко, студент 2 курсу магістратури Історичного факультету, ОП Американістика та Європейські студії в КНУ імені Тараса Шевченка:
подякував пані Послу за блискучу лекцію та попросив детальніше розповісти про останні міжнародні ініціативи міністерства закордонних справ Канади щодо підтримки України у боротьбі з російською агресією
Іван Фечко, студент 2 курсу магістратури Історичного факультету, ОП “Американістика та європейські студії” :
«Дуже сильні враження зустрічі! Цікаво було почути від пані Посла про історію її життя та родинні зв’язки з Україною. Моє питання стосувалося участі Канади в Глобальному саміті миру, який має відбутися у червні в Швейцарії. Пані Посол відверто пояснила, що ситуація складна, адже триває війна на виснаження, але Канада і загалом світ об’єднуються навколо України в намаганні максимально нас підтримати».
Валентин Зацепіло, голова Ради молодих вчених Історичного факультету:
«Я запитував про можливі зміни в політичному житті Канади після майбутніх парламентських виборів у 2025 році. Ми цінуємо нинішню військову, гуманітарну та дипломатичну підтримку Канади, але також знаємо, що внутрішня ситуація в кожній країні часто визначається непередбачуваністю. Тому моє запитання було певною мірою дискусійним. Пані Посол відповіла детально, і представила Канаду як незмінного партнера та друга українського народу».
Модератор зустрічі професор Олег Машевський подарував пані Посол примірники журналу “Американська історія та політика” в якому є окрема рубрика “Історія Канади”
http://www.americanstudies.history.knu.ua/uk/sample-page/
за матеріалами Центру комунікацій КНУ
ВІДЕОепізоди лекції: