Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 5 - 2024 Коментарі Вимкнено до Віце-президентка Світового Конгресу Українців Наталія Пошивайло-Таулер прочитала лекцію «Українці в географічних експедиція у Південній півкулі»

23 січня 2024 року у рамках виробничої  дипломатично-документознавчої практики віце-президентка Світового Конгресу Українців Наталія Пошивайло-Таулер (Мельбурн, Австралія) прочитала лекцію «Українці в географічних експедиціях у Південній півкулі» для студентів освітніх програм «Сходознавство» та «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)», які проходять практику. Також до заходу долучилися зацікавлені студенти молодших курсів та викладачі. 

Організатори заходу: д.і.н., професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Олег Машевський, к.і.н., доцент Ольга Сухобокова.

Наталія Пошивайло-Таулер як віце-президентка Світового Конгресу Українців представляє українську діаспору Східної, Південної та Південно-Східної Азії, Океанії та Африки, очолює відділ «Мальви» Союзу українок Австралії (штат Вікторія), є викладачкою української суботньої школи імені Лесі Українки, громадською діячкою, організаторкою низки акцій в Австралії на підтримку України, меценаткою, історикинею та письменницею. Як наголосила у вступному слові модераторка заходу доц. Ольга Сухобокова, пані Наталія не лише є активною діячкою та очільницею української діаспори в Австралії та Новій Зеландії (де мешкала раніше і очолювала Об’єднання українців Нової Зеландії), але і дослідницею її історії, яка за покликом серця відшуковує сліди перших українців у Південній півкулі та по крупинкам збирає інформацію про становлення і розвиток там української громади. Вона є авторкою книги «По той бік Землі», упорядницею та видавчинею унікальних мемуарів українки Марії Креховець «Через вогонь над водою», а також авторкою низки наукових та науково-популярних статей про українських емігрантів в Австралії, та Новій Зеландії та українців-дослідників цих країн і учасників перших експедицій на Південний полюс.

Саме останній темі і була присвячена лекція для студентів КНУ імені Тараса Шевченка. Завдяки віднайденим та перекладеним пані Наталією джерелам слухачі лекції мали чудову нагоду почути багато абсолютно нового для себе і того, про що поки що мало пишуть українські історики. Цікавий історичний екскурс в добу змагань за першість у підкоренні Південного полюсу крізь призму участі у британській експедиції Роберта Скота полтавця Антона Омельченка, доповнювався цікавинками про природу Антарктики і труднощі виживання у ній, побутові умови і міжособистісні стосунки в експедиції. 

Щире захоплення лекторки темою, яка стала однією з провідних у її дослідницькому доробку, емоційність та презентація з унікальними світлинами, допомогли всім нам перейнятися долею першого українця на Південному полюсі, пригадати історію його підкорення та звернути увагу на певні важливі деталі.

Дякуємо шановній Наталії Пошивайло-Таулер за цікаву лекцію, а студентам і колегам – за участь.

Відеозапис лекції доступний на ютуб каналі нашої кафедри: http://surl.li/pslhk Запис попередньої лекції пані Наталії про українську громаду у Новій Зеландії для студентів нашої кафедри: http://surl.li/ezpgz

Comments are closed.