Posted by Oleg Mashevskyi On Грудень - 20 - 2023 Коментарі Вимкнено до Міжнародний науковий семінар “Російсько-українська війна: британський погляд”

20 грудня 2023 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка наживо відбувся міжнародний науковий семінар на тему “Російсько-українська війна: британський погляд”.

Програма семінару

Головним спікером виступив Франциско Лобо — аспірант (PhD student) Королівського коледжу Лондона (кафедра воєнних досліджень). Дослідник зробив доповідь на тему “”Lawfare” та війна проти глобального авторитаризму: кейс російсько-української війни”. Пан Франциско поділився своїми напрацюваннями з проблематики, окреслив історіографічний аспект питання та підкреслив важливість концепту “lawfare” у російсько-українській війні.

В обговоренні проблеми взяли участь представники кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка завідувач кафедри, д. і. н., проф. Олег Машевський, к.і.н., доц. Ольга Сухобокова, Ph.D. (History), ас. Артем Кошелєв, студент магістратури Едуард Кузьменко. У ході дискусії окреслили ширше розуміння та бачення проблеми, використання “lawfare” у комбінації з іншими інструментами.
Після цього учасники мали змогу поділитись власними напрацюваннями та баченням українсько-британських відносин, теперішньої співпраці та перспектив розвитку співробітництва.

Наприкінці зустрічі на пам’ять пан Франциско отримав збірник тез “Відновлення України: історичний досвід та перспективи після Перемоги” та книгу про інтелектуальну історію України. Більше того, було обговорено перспективи подальшої співпраці.

Comments are closed.