Posted by Oleg Mashevskyi On Грудень - 15 - 2023 Коментарі Вимкнено до Публікації наших студентів-американістів та сходознавців в американському онлайн-виданні «Ukrainian Magazine (Chicago)»

Протягом 2023 року в американському онлайн-виданні «Ukrainian Magazine (Chicago)» було опубліковано 33 статті студентів бакалаврських освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземної мови)» і «Сходознавство».

Статті підготовлені в рамках вивчення дисциплін «Історія української діаспори в США, Канаді та Латинській Америці», «Історія української громади в країнах Сходу», «Американські митці українського походження» та «Джерела до історії української громади в країнах Сходу», які викладає к.і.н., доцент Ольга Олегівна Сухобокова. Важливою складовою її курсів є набуття студентами не лише теоретичних знань, вивчення ними джерел та проведення власних досліджень, а й опанування практичних навичок. Зокрема студенти мають можливість навчитися писати науково-популярні статті за фахом. Завдяки співпраці доц. Ольги Сухобокової з журналом української діаспори у Чикаго «Ukrainian Magazine (Chicago)» (редакторка – Наталія Фігель), з 2020 року найкращі студентські статті публікуються там.

Ukrainian Magazine Chicago (Чикаго, США) – одне з найвідоміших сучасних діаспорних двомовних (українсько-англійських) видань, присвячених діаспорі та Україні, історія якого почалася в 2011 році з ентузіазму і відданості українській справі його засновників, американських українців Наталії та Юрія Фігелів. Тематика журналу досить широка і охоплює цікаві події в житті української громади США, досягнення видатних українців зарубіжжя та України, діяльність різноманітних українських інституцій в діаспорі, зв’язки діаспори з батьківщиною. Друкована версія щотижневого журналу кілька років розповсюджувалася в районі Чикаго, а також через підписку поштою по всій території Сполучених Штатів. Цифрова версія оригінального друкованого видання доступна на сайті http://ukrainianchi.com і останнім часом доповнюється переважно авторськими статтями про історію та сьогодення української діаспори, в тому числі – підготовленими студентами освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземної мови)» і «Сходознавство» КНУ імені Тараса Шевченка. Загалом за час співпраці опубліковано 51 статтю на різні теми, пов’язані з українською діаспорою та українською культурою за океаном та у країнах Сходу, видатними вихідцями з українських земель, які стали легендами світу мистецтва, спорту, науки тощо. Прочитати статті наших студентів можна тут: http://ukrainianchi.com.

Таким чином студенти освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземної мови)» і «Сходознавство», крім відпрацювання практичних навичок, отримують і вагомий матеріальний результат – публікації у закордонних виданнях. Для більшості це перші їхні публікації та цінний досвід, що, поза сумнівом, може стати в нагоді у професійній діяльності.

Comments are closed.