Posted by Oleg Mashevskyi On Листопад - 16 - 2023 Коментарі Вимкнено до Семінар “УКРАЇНСЬКА АРАБІСТИКА: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ”

Завантажити програму семінару

7 листопада 2023 року в межах розвитку освітньої програми “СХОДОЗНАВСТВО” на базі Кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся науковий семінар під назвою “УКРАЇНСЬКА АРАБІСТИКА: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ”. Захід був присвячений відзначенню 100-річчя від народження професора Вольфа БЕЙЛІСА та 75-річчя від народження професора Віктора КРЮКОВА. З основними доповідями виступили професор кафедри загального і слов’янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», професор, доктор історичних наук Фергад ТУРАНЛИ та головний науковий співробітник відділу Євразійського степу Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, професор, доктор історичних наук Олег БУБЕНОК.

У своїй доповіді проф. Фергад Туранли висвітлив аспекти біографії видатного українського арабіста Віктора Крюкова та своє знайомство з ним. Проф. Олег Бубенок охарактеризував розвиток арабістики у незалежній Україні, звернувши увагу саме на луганську школу арабістики до якої належали Вольф Бейліс, Віктор Крюков та низка сучасних дослідників. Було відзначено важливість подібних заходів для подальшого розвитку вітчизняної арабістики.

Науковий семінар викликав зацікавлення у студентів ОП «СХОДОЗНАВСТВО», про що свідчать питання, які прозвучали після основних доповідей. Модератор семінару – Віталій Люлька, асистент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, доктор філософії (історія та археологія).

Comments are closed.