Posted by Oleg Mashevskyi On Липень - 17 - 2023 Коментарі Вимкнено до ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ НА КИТАЄЗНАВЧУ ТЕМАТИКУ

14 липня 2023 р. відбулась презентація книги дослідниці Наталії ТИМОШЕНКО «Фактор Китаю в російсько-українській війні», яка підготовлена в межах проекту «Матриця уразливостей Росії». Презентацію організувала Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн. Презентація відбулась в межах розвитку освітньої програми «СХОДОЗНАВСТВО».

Спочатку куратор проекту «Матриця уразливостей Росії» і керівник інформаційної платформи «Українська лінія». Микола ЗОРИК ознайомив із метою проекту, яка полягає у необхідності розуміння і використання Україною можливостей впливу провідних країн світу на Росію, яка веде агресивну війну проти України. Загалом заплановано вивчення країн G-20. І першим у цьому напрямку досліджень став Китай. Пан Микола також запросив студентів-сходознавців до безпосередньої участі в підготовці та реалізації наступних проектів.

Далі авторка книги Наталія ТИМОШЕНКО розповіла про структуру і зміст книги «Фактор Китаю в російсько-українській війні». Її головний меседж до читача про Китай як про «представника глобального та лідера глобального рівнів, про державу, що сходить, про Китай як особливого, сильного, небезпечного гравця, який водночас має реальну можливість впливу на Росію». Пані Наталія охарактеризувала кожен із розділів книги:

– Питання побудови нового світоустрою і Китай;

– Російсько-українська війна і Китай 2022;

– Стримування Китаю через санкції та обмеження;

– Розвиток відносин США і Китаю 2022;

– Розвиток відносини Заходу (в т.ч. ЄС) і Китаю 2022;

– Стратегічні активи та Китай;

– Криза навколо Тайваню;

– Економічні тенденції 2022/2023 Китай – Росія;

– Мирний план Китаю щодо України та переговори в Москві.

Наприкінці заходу авторка книги Н. Тимошенко і куратор проекту М. Зорик відповіли на запитання студентів (Євгенія ПОПОВА, Едуард КУЗЬМЕНКО, Марія ЛЕЩЕНКО, Василь БУРЯС) та науковців (доцент Володимир УРУСОВ, професор Олег МАШЕВСЬКИЙ).

Участь в презентації взяли студенти 2 курсу освітньої програми «Сходознавство», які проходять «Джерелознавчу практику».

Модер заходу доцент Олег КУПЧИК зазначив, що підготовлена авторкою праця стане студентам-сходознавцям у нагоді під час підготовки до навчальних занять.

Безкоштовний PDF-варіант книги

Comments are closed.