Posted by Oleg Mashevskyi On Листопад - 28 - 2022 Коментарі Вимкнено до Міжнародна наукова конференція “Україна-Латинська Америка: 30 років співпраці”

Від КНУ учасників конференції привітали Ректор КНУ імені Тараса Шевченка проф. Володимир Бугров та проректорка з науково-педагогічної роботи проф. Ксенія Смирнова.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Мексиканських Сполучених Штатах, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Коста-Рика, в Республіці Гватемала, в Республіці Панама та в Белізі за сумісництвом Оксана Драмарецька у своєму виступі зробила огляд відносин України та Мексики і інших країн Латинської Америки в історичній ретроспективі та акцентувала увагу на найважливіших проблемах.

Надзвичайний і Повноважний Посол Бразилії в Україні Нортон де Андраде Мелло Рапеста наголосив, що Бразилії та Україна має багато спільних інтересів, пов’язані історичними зв’язками та чисельною українською діаспорою, тож їхня співпраця має гарні перспективи.

Надзвичайний і Повноважний Посол Мексиканських Сполучених Штатів в Україні Ольга Беатріс Гарсія Гійен відзначила важливість конференції як одного зі свідчень тривалої та плідної співпраці України та Мексики, зокрема і в науковій сфері. І в цьому контексті внесок Юрія Кнорозова у розшифровку писемності майя є безцінним.

Народний депутат України, Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Мексиканськими Сполученими Штатами Іван Шинкаренко відзначив роль наукової спадщини Юрія Кнорозова як ланки, що пов’язує Україну та Мексику, і висловив переконання у подальшому поглибленні зв’язків між країнами.

Завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, гарант освітньої програми «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» проф. Олег Машевський підкреслив важливість проведення такої конференції в умовах сучасної російсько-української війни як потужного сигналу підтримки України країнами Латинської Америки та повернення Україні імен видатних українців, привласнених росією, таких як Юрій Кнорозов, пам’яті якого присвячена дана конференція.

Кандидатка історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії, керівниця Центру латиноамериканських та іберійських студій “Casa Iberoamericana” Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Шевченко наголосила на тому, що в КНУ вже склалися традиції розвитку латиноамериканістики, а також важливості відвертого та чесного діалогу про сучасні відносини України та країн Латинської Америки.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший епіграфіст археологічних проектів Паленке (Мексика), Алтар-де-Сакріфісьйос (Гватемала), Maya Hieroglyphic Database Project (США) Юрій Полюхович виступив із доповіддю “Спадщина Юрія Кнорозова: сучасні дослідження епіграфіки майя”.

Дякуємо організаторам такого представницького та цікавого наукового заходу. Насамперед – магістрам американістам Едуарду Кузьменку та Івану Фечку, які ініціювали проведення конференції, а також виступили в ролі синхронних перекладачів.

Завантажити програму конференції

Comments are closed.