Posted by Oleg Mashevskyi On Січень - 13 - 2023 Коментарі Вимкнено до Вручення сертифікатів учасникам проекту UKRAINE DIGITAL Німецької служби академічних обмінів

Вручення сертифікатів учасникам проекту UKRAINE DIGITAL Німецької служби академічних обмінів.
11 січня 2023 року завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн проф. Олег Машевський та ініціатор долучення до проекту доц. Олександр Іванов вручили сертифікати учасникам проекту UKRAINE DIGITAL Німецька служба академічних обмінів (DAAD) студентам ОП «АМЕРИКАНІСТИКА ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ (З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ)».

КНУ імені Тараса Шевченка представлений у цьому проекті завдяки співпраці та партнерству з 6 німецькими університетами (Бохум, Ганновер, Ерланген-Нюрнберг, Констанц, Саарланд, Хемніц). Лише в рамках партнерства з Констанцським університетом бл. 300 студенів КНУ різних факультетів отримали матеріальну підтримку для свого дистанційного навчання.

СЕРЕД НИХ 61 СТУДЕНТ-БАКАЛАВР 1-ГО РОКУ НАВЧАННЯ ЗА ОП «АМЕРИКАНІСТИКА ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ (З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ)» ТА 25 СТУДЕНТІВ-БАКАЛАВРІВ 4-ГО РОКУ НАВЧАННЯ ТІЄЇ Ж ОП. Усім 86 студентам будуть вручені сертифікати Констанцького університету, що підтверджують успішне виконання студентами вимог цієї програми.

Ініціатором участі істориків у цьому проекті став доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Іванов Олександр Федорович, який протягом вже двох десятиліть є невтомним організатором різних форм співпраці, у тому числі й студентських обмінів з німецькими університетами- партнерами. У червні 2022 року він був учасником Українсько-баварської конференції з питань дистанційного навчання (23-24.06.2022, м. Байройт), що й стало поштовхом до участі у цьому проекті. З квітня 2022 року й до цього часу доц. Іванов О.Ф. є консультантом на громадських засадах Баварського академічного центру по співпраці з країнами Східної Європи (BAYHOST), де він входить до Координаційного офісу підтримки України.

В умовах розв’язаної росією агресивної війни проти України Німецька служба академічних обмінів (DAAD) започаткувала в 2022 році нову програмну лінію підтримки віртуальних форм навчання для студентів та викладачів ЗВО України під назвою Ukraine digital. Мета цієї програми – сприяти продуктивному навчальному процесу та успішному завершенню навчання студентів попри значні руйнування інфраструктури ЗВО та багатомільйонні потоки як внутрішньої, так і зовнішньої міграції в Україні.
Українські викладачі мали й надалі мають можливість подавати заявки для участі в цій програмі не безпосередньо до DAAD, а через своїх німецьких ЗВО-партнерів, які відповідно вже виступають колективними заявниками до DAAD. Близько 80 таких двосторонніх партнерств українських та німецьких ЗВО стали з червня по грудень 2022 року каналами долучення до цього проекту і відповідної методичної та фінансової підтримки.

Comments are closed.