Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 14 - 2023 Коментарі Вимкнено до «Хто стане наступним президентом США?»: лекція-дискусія з американським експертом

13 лютого 2013 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка відбулася лекція-дискусія відомого американського експерта з медіа, екс-директора Української служби «Голосу Америки», члена Української асоціації американістики АДРІЯНА КАРМАЗИНА (Вашингтон, США) «Хто стане наступним президентом США? (політично-економічні течії у США сьогодні)».

Слухачами лекції та учасниками дискусії стали студенти 2, 3 та 4 курсів бакалаврату освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» та «Сходознавство», в тому числі студенти, які проходять дипломатично-документознавчу практику, а також викладачі кафедри. Загалом участь у заході взяли 64 особи.

Студенти та викладачі мали унікальну можливість поглибити свої знання про сучасне суспільно-політичне життя США, задати питання лектору та поділитися своїми думками. Серед проблем, що обговорювалися особливу увагу було приділено моделюванню майбутніх праймеріс та виборів наступного президента США в цілому, впливу на їх результат внутрішньополітичної боротьби та дискусій в американському суспільстві і політикумі. Також Адріян Кармазин, як експерт з американських суспільно-політичних процесів та українсько-американських відносин і активний діяч української діаспори, охарактеризував сучасну волонтерську та громадсько-політичну діяльність української громади в США, відзначив успішні кейси взаємодії з американським політикумом та суспільством задля здобуття підтримки для України. Низка питань у дискусії стосувалася допомоги США Україні у російсько-українській війні та її впливу на поточний політичний дискурс в Конгресі. Також було обговорено відносини США з Китаєм як один з важливих аспектів внутрішньополітичного процесу та зовнішньої політики США.

Зауважимо, що Адріян Кармазин вже не вперше читає лекції та проводить воркшопи для наших студентів на запрошення доц. Ольги Сухобокової. Зокрема, восени 2021 р., як гостьовий лектор КНУ імені Тараса Шевченка за Програмою академічних обмінів ім.Фулбрайта, він прочитав спеціальний курс лекцій для студентів історичного факультету «Вибори у США 2020 р. – виклики для демократії і медіа».

Організатори і модератори заходу: проф. Олег Петрович Машевський та доц. Ольга Олегівна Сухобокова, Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн. Захід було проведено за підтримки Української асоціації американістики.

Comments are closed.