Posted by Oleg Mashevskyi On Грудень - 13 - 2021 Коментарі Вимкнено до Сертифікований лекційний курс від американського експерта

У листопаді 2021 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка в рамках розвитку ОП «АМЕРИКАНІСТИКА ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ (з поглибленим вивченням іноземних мов)» відбувся сертифікований лекційний курс на тему «ВИБОРИ У США 2020 р. – ВИКЛИКИ ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ І МЕДІА» (9 – 30 листопада 2021 р.)

Автор курсу і лектор – знаний американський експерт з медіа та суспільно-політичних процесів у США, директор Української служби «Голосу Америки» в 2005-2015 рр., експерт Української асоціації американістики АДРІАН КАРМАЗИН (Вашингтон, США).

Це – адаптований для істориків ексклюзивний курс лекцій Адріана Кармазина, який він спеціально підготував для викладання в межах програми академічного обміну Фулбрайта, за якою і приїхав до України на перший семестр 2021/22 н.р. Курс був розрахований на студентів 3 курсу ОР «бакалавр» ОП «Американістика та європейські студії» для поглиблення їх знань та розуміння політичних процесів у США, а також механізмів і логіки взаємодії та взаємовпливу медіа і влади, особливостей висвітлення суспільно-політичних подій.

Через карантинні обмеження, пов’язані із COVID-19 лекції відбувалися в онлайн режимі, що дозволило долучитися до них ширшій аудиторії. Так, участь в лекторії взяли студенти різних курсів ОП «Сходознавство», «Історія України та культурна антропологія» та інших освітніх програм історичного факультету КНУ. Всього участь у проекті взяло понад 50 студентів.

Організатори та модератори лекційного курсу Адріана Кармазина: завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн професор Олег Машевський та доцентка Ольга Сухобокова.

Інформаційну та організаційну допомогу забезпечила Українська асоціація американістики на чолі з доцентом Макаром Тараном.

Кожна лекція з курсу була присвячена окремій темі, пов’язаній з історичними виборами у США 2020 року: висвітлення передвиборчих перегонів у мас медіа, статистичні дані та їх інтерпретація, взаємодія президента Дональна Трампа та кандидата в президенти Джо Байдена із суспільством та роль в цьому медіа, український чинник та вплив виборів 2020 року в США на американсько-українські відносини. Третина часу була присвячена дискусіям, участь в яких брали всі охочі слухачі, ставлячи питання лектору та висловлюючи свої думки з приводу порушених проблем.

Відеоматеріали першої лекції курсу:

Вибори у США 2020 р. – виклики для демократії і медіа. Адріан Кармазин. Лекція перша. Істор. ф-т КНУ

Сучасна американська демократія. Дискусія. Адріан Кармазин – студенти американісти. Історич ф-т КНУ

Для продовження обговорення цікавих питань та обміну навчальними й інформаційними матеріалами, було створено спеціальну групу у Фейсбуці, що покращило комунікацію між учасниками проекту.

Значне зацікавлення студентів тематикою та формою організації лекцій засвідчили їхні відгуки по завершенню курсу:

Comments are closed.