Posted by Administrator On Травень - 21 - 2019 0 Comment

17 травня 2019 року відбулася зустріч студентів та викладачів історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка з групою студентів та викладачів із NazarethCollege з м.Рочестера, штат Нью-Йорк, США, які протягом 16-19 травня 2019 року перебували у Києві із ознайомчим візитом.

Зустріч була спрямована на інформування колег із США про історію та сучасний розвиток Київського національного університету імені Тараса Шевченка, обмін досвідом у сфері вищої освіти гуманітарного спрямування та обговорення перспектив співпраці. Захід провела кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн та Українська асоціація американістики, відповідальні організатори – завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн професор О. П. Машевський та доцент О. О. Сухобокова.

Делегацію, що складалася із 16 студентів та викладачів, очолював віце-президент NazarethCollege Неван Фішер та керівник відділу політичних наук коледжу професор Олена Прокопович. У складі групи були представниці української громади Рочестера – знана громадська діячка, співорганізатор низки американсько-українських проектів Тамара Денисенко та представниця Спілки українок США Меліса Сидор, а також ветерани.

В КНУ імені Тараса Шевченка гостей із США зустріли та привітали декан історичного факультету професор Іван Казимирович Патриляк, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн професор Олег Петрович Машевський та доцент кафедри, голова Української асоціації американістики Макар Анатолійович Таран, представники Студентського парламенту історичного факультету.

Особливе враження на гостей з США справила екскурсія у музеї історії університету, проведена його директором Людмилою Борисівною Кругловою. Надзвичайно цікавим та продуктивним був і сам українсько-американський освітній діалог, активну участь в якому взяли студенти кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн. Особливо хотілося б відзначити Миколу Половіна та Едуарда Кузьменка, які ознайомили гостей із історією та сучасним життям нашого університету. У дружній та невимушеній атмосфері відбулася змістовна дискусія щодо організації навчання в українських та американських університетах, змісту та форм програм обміну між вишами різних країн, обговорення перспектив співпраці між NazarethCollege та КНУ імені Тараса Шевченка у галузі американістики та сходознавства.

Спілкування із гостями з Рочестера не обмежилося лише темами науки та освіти, і вийшло за межі університетських аудиторій. Зокрема, відбулися цікаві екскурсії Києвом, відвідання низки музеїв (у Національному музеї історії України екскурсію провів студент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Роман Гондз), історичних і культурних об’єктів столиці з доцентами кафедри Ольгою Олегівною Сухобоковою та Вікторією Олександрівною Пількевич. Особливу увагу гості приділили знайомству із історією України, зокрема історії Київської Русі та такими трагічними сторінками як російсько-українська війна 1918 року та радянська доба, Голодомор 1932-33 років, сталінські репресії (18 – 19 травня в Україні якраз вшановували пам’ять жертв репресій та депортації кримських татарів), Україна у Другій світовій війні та сучасна російсько-українська війна.

Приємним завершенням дружнього спілкування стала вечеря у ресторані кримсько-татарської кухні.

Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн і Студентський парламент історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, а також Українська асоціація американістики дякують колегам з NazarethCollege з Рочестера за візит до нас та цікавий діалог. Сподіваємося, він стане початком ще більш змістовного та перспективного спілкування та співпраці.

_DSC3510 _DSC3502 _DSC3486 _DSC3482 _DSC3460 _DSC3449 _DSC3440 _DSC3439 _DSC3407 photo5409286347971209899 60613189_164933017868069_3411139193433227264_n 60827073_164932277868143_2046171292247261184_n