16 грудня 2017 року відбувся «Інтерактивний семінар з моделювання роботи міжнародної організації ЮНЕСКО: збереження культурних і природних пам’яток» в рамках популярно-історичного фестивалю«Legio Historica» історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Це – спільний захід кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету та спеціалізованої середньої школи №49 міста Києва з поглибленим вивченням французької мови. Координатори семінару – кандидат історичних наук, фахівець з історії міжнародних організацій Вікторія Пількевич; учитель вищої категорії, старший учитель спеціалізованої середньої школи № 49 Ярослава Нероденко; доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Наталія Шевченко.
Семінар включав в себе цікаві презентації культурних та природніх пам’яток України, які є претендентами на включення у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також дебати між студентами та учнями щодо унікальності вказаних об’єктів, їхньої реальної можливості стати світовим надбанням. Фахове обговорення виявилося дуже змістовним, логічними та результативними.
Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн планує далі проводити серію актуальних заходів з питань діяльності ЮНЕСКО, розширюючи тематику. Адже ця організація спеціалізується не лише на охороні культурної спадщини, а включає в свою діяльність й інші важливі напрямки: освіта, наука, культура, інформація, комунікація, питання гендерної рівності, допомоги африканським народам тощо.
Збереження культурної спадщини є дійсно актуальним питанням сучасності. Залучення до обговорення та вирішення цих проблем молоді (студентів, учнів) є кроком в майбутнє.