Posted by Administrator On Грудень - 10 - 2016 0 Comment

8 грудня 2016 р. на історичному факультеті відбувся науково-практичний семінар «ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ В США 2016 РОКУ: НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНИ ТА СВІТУ», організований кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн, громадською організацією «Українська асоціація американістики» і Благодійним фондом «Національний центр Сікорського».

У ньому взяли участь близько 70 учасників – науковців, управлінців, аспірантів і студентів, представників історичного факультету, кафедри політології філософського факультету, Інституту міжнародних відносин й Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дипломатичної академії, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Чорноморського національного університету імені Петра Могили (Миколаїв), Інституту всесвітньої історії й Інституту історії НАН України, Київського офісу Інституту Кеннана, посольства Іспанії в Україні, відділу США і Канади МЗС України, Головного управління військового співробітництва і миротворчих операцій штабу Збройних сил України, громадської організації «Українська асоціація американістики» й «Інститут політики й урядування».

Почесним гостем семінару був Олег Григорович Білорус, академік НАН України, доктор економічних наук, професор, перший Надзвичайний та повноважний посол України у США (1992-1994 рр.).

Актуальність заходу обумовлюється важливістю результатів президентських виборів у США для України, оскільки успішне продовження нашою державою курсу реформ і боротьби з російською агресією значною мірою залежать від підтримки Америки.

 

Семінар став платформою для обміну інформацією, думками і прогнозами представників різних наукових і експертних установ, а також наукової дискусії стосовно перспектив політики США щодо України. Це питання було поставлено у контекст глобальних трансформацій, що вже відбуваються і мають потенціал до прискорення і поглиблення у зв’язку з прогнозованими змінами в політиці США.

 

На семінарі відбулася презентація наукового журналу «Американська історія і політика» та громадської організації «Українська асоціація американістики».

Важлива місія цього заходу полягала у поєднанні науки, освіти і суспільно-значимої діяльності, у сприянні розвитку наукової експертизи та зв’язків між експертним середовищем і владою, у стимулюванні кожного з його учасників збільшувати свій внесок у процес захисту, зміцнення і реформування України, формування її позитивного іміджу і захисту її інтересів.

 

Передбачається публікація наукових доповідей учасників конференції у журналі «Американська історія і політика», розміщення інформації про обмін думками на семінарі у науковій періодиці і ЗМІ, налагодження взаємодії між вітчизняним експертним середовищем, МЗС і владою, продовження зустрічей науковців для вироблення рекомендацій для української влади, використання таких зустрічей в освітніх цілях у процесі підготовки молодого покоління вітчизняних істориків-міжнародників і американістів.